Sečení hážovských kotárů

Milí sekáči, sekačky a příznivci!

Aby nám Sečení hážovských kotárů přineslo i příjemný zážitek ze společného setkání pod širým nebem, je vhodné, aby nepršelo za krk. Ale z dálnopisu leze právě opačná zpráva: Dnes odpoledne zatazeno, prehanky, nevlidno…

Přesunujeme proto Sečení na příští pátek, 26. června, od 17 hodin.

Děkujeme za pochopení.

Hážovští hasiči

Sbor dobrovolných hasičů Hážovice pro Vás připravuje

5. ROČNÍK SEČENÍ HÁŽOVSKÝCH KOTÁRŮ

klasickým stylem

V pátek 19. června v 17 hodin na Chudějáku na Horečkách

Aby jedna z tradičních činností na valašsku – sečení trávy kosou v Hážovicích úplně nevymizela, přijďte a napůl vážně a napůl z recese si ji oživíte, zkusíte nebo naučíte! Kdo si na sečení netroufáte, přijďte účastníky povzbudit – bude se soutěžit ve více věkových kategoriích a disciplínách – mj. o nejstaršího a nejmladšího účastníka, o nejrovnější pokos, nejpěknější sekáčský úbor či nejladnější sečení! Soutěžní výbavu – kosu a brúsek – si zajišťuje každý sám! Účast v soutěži, manipulace se soutěžním nářadím a doprava tam i zpět je na vlastní nebezpečí! Pivo je pro soutěžící zajištěno, ostatní nápoje, špek a buřty si doneste vlastní! Pokud bude pršet, bude v pátek okolo 16 hodiny vyhlášeno rozhlasem, že se akce překládá na neurčito!

Koso, koso, kosénko moja, brúsiť už vjec nebudu tebja! Gdo tebú koso sécť bude, až tu šohajka nebude?Koso, koso, kosénko moja … (regrútská)

P1480931

P1480928

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.